9,6

Vynikajúce hodnotenie
(12 hodnotení)

Oddych vo vynikajúco hodnotenom penzióne Siberia Haus v nedotknutej prírode Pienin na samote

LokalitaSiberia haus, Slovensko - Osturňa (mapa)

Platnosť Platnosť kupónu je od dnes do 30.6.2021 podľa dostupnosti.

Aké je bývať na mieste, ktoré je naším vzácnym kultúrnym dedičstvom? A navyše vo výborne hodnotenom penzióne, kde vás radi privítajú aj so zvieratkom? Obklopuje vás chránená príroda Pienin, čarovné dreveničky a množstvo možností na aktivity. Vydajte sa na túru, prejdite sa Chodníkom korunami stromov, zaplávajte si v kúpeľoch Terma Bania alebo si urobte výlet k nádhernému jazeru a zámku Czorsztyn.

Osturňa

Malebná obec Osturňa sa nachádza na úpätí pohoria Spišská Magura - priamo v srdci Pieninského národného parku. História obce siaha až do 16. storočia.

Popularitu tejto obce zvýrazňuje okrem fantastickej prírody aj to, že je od roku 1979 vyhlásená za pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry. V oblasti Osturne sa nachádza viac ako 150 rázovitých dreveníc s hospodárskymi dvormi, ktoré vystihujú usadlú goralskú obec. Jej obyvatelia dodnes nosia typický goralský odev. Celková dĺžka obce presahuje 10 km a pri prechádzaní sa po nej máte pocit, že všetok ten čas ktorý sa dnes ženie raketovou rýchlosťou, akoby neznamenal nič. Na všetko krásne v živote sa nakoniec nájde. 

Takmer najsevernejšia obec má ideálnu polohu smerom na pôvabnú Bachledovu Dolinu, kúsoček do Tatranskej Lomnice a na veľhory Vysoké Tatry.

Tipy na aktivity v okolí

 1. Belianska jaskyňa - dĺžka 3,8 km Počas prehliadky jaskyne môže návštevník obdivovať sintrové vodopády, pagodovité stalagmity, jazierka a mnohé ďalšie formy jaskynnej výzdoby. Jedna zo zastávok na prehliadkovej trase je v Hudobnej sieni, ktorá dostala pomenovanie podľa zvukov dopadajúcich kvapiek vody na hladinu jazierka. V tejto sieni sa pre jej výborné akustické podmienky organizovali hudobné koncerty reprodukovanej klasickej hudby. Počas letných horúčav padne ideálne pre telo pobyt v tejto Jaskyni a teplota okolo 5 - 6 °C osvieži každého. Zdroj: www.ssj.sk (8 km od Osturne)
 2. Tatranská Lomnica - možnosť rôznych výletov v okolí Vysokých Tatier odporúčame spojiť s výletom buď s horským vodcom na Lomnický štít, alebo pohodlne s lanovkou a užívať si výšku cez 2 600 m.n.m. ( 14 km od Osturne)
 3. Therma Bania - Poľsko majú radi mnohí Slováci, ktorí vyhľadávajú susednú krajinu nielen kvôli výhodným ponukám, ale aj pretože táto oblasť ponúka mnohé mega-aquaparky. Tento populárny aquapark ponúka cez 100 atrakcií s desiatkami bazénov. (29 km od Osturne)
 4. Chodník korunami stromov - Ak by ste mali chuť stráviť pár minút nad stromami a pozrieť sa na okolie Ždiaru zvýšky, nemali by ste obísť iba dva roky otvorený chodník Korunami stromov v Bachledovej doline. (15 km od Osturne)
 5. Goralské múzem v Ždiari - Oblasť typická pre mohutných Goralov poskytuje príjemný zážitok v goralskom štýle, hudba či svadba alebo výlet s koníkmi v okolí Ždiaru? Nechajte sa hýčkať príjemným prostredím. (8 km od Osturne)

Čo sa nám na tejto ponuke najviac páči

 • Vynikajúce hodnotenie na Booking.com (9,6 z 10)
  Vynikajúce hodnotenie na Booking.com (9,6 z 10)
 • Pet friendly, záhrada, reštaurácia, možnosť masáže
  Pet friendly, záhrada, reštaurácia, možnosť masáže
 • 15 km od Chodníka korunami stromov v Bachledke
  15 km od Chodníka korunami stromov v Bachledke
 • Možnosť aj bezlepkovej a bezlaktózovej stravy
  Možnosť aj bezlepkovej a bezlaktózovej stravy
 • Ideálne miesto na turistiku, cykloturistiku a výlety
  Ideálne miesto na turistiku, cykloturistiku a výlety

Informačný kalendár

Voľné.
Tento kalendár je informatívny. Pre overenie termínu prosím kontaktujte prevádzku.

Vyberte si z nasledujúcich 4 možností

Hodnotenie zákazníkov Boomer

9,6

Vynikajúce hodnotenie

12 hodnotení

12 zákazníkov odporúča

8,6

Pacila sa nam ochota majitela vyhoviet co sa tyka jedla (diety), ale kedze sme pobrali vela jedla/pitia z domu, sme tak vlacili naspat domov alebo vyhodili lebo sa pokazili, lebo tam sme nemohli skonzumovat nic z toho, a to nam nebolo jasne ked sme pobyt kupili. Tak odporucam tam nebrat nic, a...

Kristina, 22. októbra 2020

Hodnotil ponuku Pobyt pre 2 osoby v 2-lôžkovej izbe...


10

Krásna príroda okolo, kvalitné jedlo a milý a ústretový personál. Naozaj miesto kam sa opäť radi vrátime :)

Beáta, 9. septembra 2020

Hodnotil ponuku Pobyt pre 2 osoby v 2-lôžkovej izbe...

Kontakt

Siberia haus

Siberia haus

Osturňa 319
059 79 Osturňa
+421 910 499 910

siberiahaus@gmail.com
www.facebook.com/penzionsiberi...

Zobraziť partnerskú stránku

Mohlo by Vás zaujímať