Piešťany so súkromným wellness a raňajkami v hoteli Anne Mary

Hotel Vila Anne-Mary ***, Pieštany

Sledujte prevádzku a upozorníme Vás na novú ponuku

Táto ponuka sa už minula, ale našli sme pre vás ideálnu náhradu:

8,7

Veľmi dobré hodnotenie
(38 hodnotení)

Piešťany so súkromným wellness a raňajkami v hoteli Anne Mary

LokalitaHotel Vila Anne-Mary ***, Pieštany (mapa)

Platnosť Platnosť kupónu je od 5.6.2019 do 30.9.2019 podľa dostupnosti.

Kde sú vodné plochy, kúpele, prírodné krásy či stredoveké hrady na relatívne malom území? Správna odpoveď je v Piešťanoch. Kúpele nájdete priamo v meste, za vodou si môžete zájsť k neďalekej Hornej Strede, Zelenej vode, či Sĺňave. "Za rohom" na vás čaká jaskyňa Čertova pec či Haluzická tiesňava a hrady ako Beckov, Čachtice, Tematín alebo Smolenice. Z hotela Anne Mary máte všade ako na skok.

Aktivity v okolí

Hrady
V okolí Piešťan sa nachádza veľa hradov. Čachtický hrad vznikol v prvej polovici 13. storočia. Patril medzi prvé hrady, ktoré zabezpečovali západnú hranicu Uhorska, najmä v 13. storočí, keď ho spravoval hradný kráľovský kastelán. Hrad je známy najmä kvôli legende o krvilačnej čachtickej pani – Alžbete Bátoriovej. Vzdialenosť je asi 23 km.

Národná kultúrna pamiatka Hrad Beckov stojí na 70 metrov vysokom brale priamo nad obcou Beckov, vzdialenej 25 km. Pôvodne kráľovský pohraničný strážny hrad bol postavený v 13. storočí. V roku 1729 však vyhorel a odvtedy leží v ruinách.

Hrad Tematín, resp. ruiny, ktoré z neho zostali, sa dodnes majestátne vypínajú nad údolím rieky Váh. Od 13. storočia bol tento hrad centrom panstva zahŕňajúceho niekoľko dedín ležiacich na ľavom brehu Váhu. Výstup je už ale náročnejší, z obce Lúka vzdialenej cca 12 km.

Na mieste dnešného Smolenického zámku na úpätí Malých Karpát stál kedysi stredoveký hrad. Bol postavený 14. storočí ako posledný zo strážnych hradov pri malokarpatských priesmykoch. V súčasnosti je zámok v správe Slovenskej akadémie vied, ktorá však v letných mesiacoch ponúka prehliadky zámku pre verejnosť. Vzdialenosť od hotela je približne 50 km.

Názov hradu Dobrá Voda je odvodený od početných vodných prameňov v jeho okolí. Postavili ho začiatkom 14. storočia a jedným z jeho majiteľov bol aj slávny Matúš Čák Trenčiansky. Prístup k zrúcanine je napr. z obce Dobrá Voda (15 min.), vzdialenej asi 40 km.

Zaujímavosti
Pre rodičov s deťmi nesmieme zabudnúť ani na Farmu Nový Zélandv obci Modrová, vzdialenej približne 16 km. Ani sa nenazdáte a okrem klokanov už na vás hľadí aj škótsky horský dobytok, ovce, kozy a dokonca emu. Áno, ste naozaj na Novom Zélande a stačí prejsť cez cestu, aby ste boli aj v Austrálii.

V areáli Parku miniatúr v obci Podolie sa nachádza 56 modelov slovenských hradov, zámkov, kostolov, chát a rozhľadni (a stále pribúdajú ďalšie modely).Modely sú presnými kópiami originálov a zachytávajú ich v časoch najväčšej slávy a sily. A tak sú hrady stavané v podobách pred 300 – 500 rokmi. Vzdialenosť- cca 15 km.

O meste Piešťany

Piešťany sú kúpeľné mesto s medzinárodným strediskom liečby reumatických chorôb (Národný ústav reumatických chorôb) a významným regionálnym centrom kultúry, školstva, športu a rekreácie.

Patrí medzi najstaršie mestá na Slovensku, kedy po našom území behali mamuty. Neskôr sem prišli maďarské, keltské a germánske národy, až kým v 5.-6. storočí neosídlili toto územie Slovania. Prvá písomná zmienka o Piešťanoch pochádza z roku 1113. Dejiny mesta sú úzko späté s rozvojom kúpeľníctva v 16. storočí.

Mestský park
Základy mestského parku položil už začiatkom 19. storočia Jozef Erdödy a ľuďom slúži dodnes. Jeho plocha 22,3 ha je rozdelená na dve časti, Sad Andreja Kmeťa a Promenádna časť.

Čo sa nám na tejto ponuke najviac páči

 • Len 5 min. peši od centra
  Len 5 min. peši od centra
 • Fľaša vína na izbe  
  Fľaša vína na izbe  
 • Kávička a kúpeľné oblátky
  Kávička a kúpeľné oblátky
 • Privátny vstup do wellness na 1 hod. zdarma
  Privátny vstup do wellness na 1 hod. zdarma
 • Zapožičanie bicyklov na 1 hod. zdarma
  Zapožičanie bicyklov na 1 hod. zdarma

Ukončené
od 69,00 €

Hodnotenie zákazníkov Boomer

8,7

Veľmi dobré hodnotenie

38 hodnotení

20 zákazníkov odporúča

9,8

príjemná recepčná ???? bolo všetko v poriadku za tu cenu super ????

Zákazník ZľavaDňa, 25. júla 2019

Hodnotil ponuku Pobyt pre 2 osoby na 2 noci so súkromným...


8,0

Super víkend

Adriana, 23. júla 2019

Hodnotil ponuku Pobyt pre 2 osoby na 2 noci so súkromným...

Kontakt

Hotel Vila Anne-Mary ***

Pod Párovcami 5159/143
92101 Piešťany
+421337740510 - 11

Check-in: 14:00 - 20:00
Check-out: 8:00 - 11:00

recepcia@hotelannemary.sk
www.hotelannemary.sk

Zobraziť partnerskú stránku

Mohlo by Vás zaujímať